SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Dawno, dawno temu, gdzieś w Chicago, w sierpniu 1994 roku, Liga Podhalańska zozpoczeła swoją działalność. Wtedy to na pikniku w Yorkville, z inicjatywy Tadeusza Pawlikowskiego i Tadeusza Opaciana zorganizowano turniej piłkarski który można uznać za początek dzałalności Ligi. W turnieju tym uczestniczyły cztery drużyny: Kościelisko, Ratułów, Małe Ciche oraz Małopolska. Zwycięztwo należało do Kościeliska. Taduesz Opacian, jeden z założycieli ligi nadal pamięta ten jesienny turniej. Stwierdza, że turniej nie był najlepiej zorganizowany. Jedna z drużyn miała tylko trzech zawodnkików, jednakże chętnuch do gry było wielu więc drużynę tą udało się uzupełnić. Najważniejsze było to, że chłopcy byli chętni do gry. Kościelnisko wygrało z Małopolską 11-0. Pierwszy puchar ufundowany był przez Koło Kościelisko. Wszystkie powyżej wymienione drużyny oraz Szaflary grały w Yorkville do końca jesieni. Jedynym problemem były pieniądze na wynagrodzenie wygranych. Pierwsze nagrody były ufundowane przez dobroczyńców.

W tym samym roku rozgrywano również mecze w Archer Park. Były to rozgrywki pomiędzy następującymi zespołami: Kościelisko, Małe Ciche, Ratułów, Szaflary, Ostrowsko. Szaflary okazały się zwycięzcami tych rozgrywek. Gracze zostali wynagrodzeni pucharem przechodnim Związku Podhalan i tytułem mistrza pierwszej, nieoficjalnej jeszcze edycji rozgrywek Ligi Podhalańskiej. Drugie miejsce należało  do Kościeliska a trzecie do Ostrowska. Coraz więcej ludzi przyjeżdzało na mecze. Tadeusz Ooacian dał wiadomość o spotkaniach do pobliskich kościołów. Mecze odbywały się aż do listopada. Turniej zakończył się z następującymi wynikami: na pierwszym miejscu Szaflary, następnie Kościelisko, Ostrowsko, Małe Ciche i Ratułów.

 

1995

Rozpoczęcie sezonu w Currie High School. Honorowi goście: Alderman Zalewski oraz Prezes Związku Podhalan Edward Wilczek.

Początki ligi miały miejsce w 1994 roku, jednakże rok 1995 można uznać za oficjalny rok rozpoczęcia Ligi Podhalańskiej. Wtedy to do zmagań polskich piłkaży dołączyły trzy następne drużyny: Białka, Witów i Biały Dunajec. Utworzono rownież zarząd ligi. Pierwszym prezesem zastał Zdzisław Domalik, wiceprezesem Tadeusz Opacian, sekretarzem Grażyna Domalik a skarbnikiem Tadeusz Pawlikowski. Rozgrywki podczas dwóch pierwszych sezonów odbywały się w Archer Park. Wyniki rozgrywek w 1995 roku były następujące: na czele Kościelisko, następnie Szaflary i Ostrowsko.

 

1996

W 1996 roku  do rozgrywek dołączyły kolejne zaspoły: Odrowąż, Czarna Góra, Klikuszowa i Czarny Dunajec. Nastąpiły także zmiany w zarządzie. Nowym prezesem został Jan Mąka, zaś skarbnikiem i sekretarzem był Tadeusz Pawlikowski. Początkowe rozgrywki toczyły się w Archer Park jednakże po kilku tygodniach przeniosły się one do parku przy Narragansett w Chicago (Kennedy High School). Końcowe wyniki rozgrywek: na pierwszym miejscu ponownie Szaflary, za nimi Czarni, Biały Dunajec, Witów, Klikuszowa, Ratułów, Kościelisko, Czarna Góra, Odrowąż i Białka.

 

1997

Nowa drużyna - Skalni Stare Bystre

W 1997 roku do rozgrywek Ligi Podhalańskiej dołączyła jeszcze jedna drużyna- Stare Bystre. Nastąpiły również zmiany w rarządzie. Bogłusław Szaflarski został nomym prezesem, Tadeusz Opacian wiceprezesem, Andrzej Opacian sekretarzem, a skarbnikiem ponownie Taduesz Pawlikowski.

Mecze rozgrywano na boisku przy Curie High School. W tym roku rywalizowało aż 12 drużyn. Po raz pierwszy odbyło się uroczyste otwarcie sezonu które miało miejsce przy Curie High School 20 kwietnia. Na uroczystość tą stawili się honorowi goście-alderman Zaliński oraz prezes Związku Podhalan w Ameryce Północnej Edward Wilczek. Winiki rozgrywek 1997 roku są następujące: na pierwszym miejscu Czarni, za nimi Szaflary, Kościelisko, Witów, Białka, Ratułów, Czarna Góra, Hamlin Club, Stare Bystre, Odrowąż i Klikuszowa. Puchary zostały ufundowane przez Zarząd Główny i Dyrekcję Związku Podhalan w Ameryce Półnowcnej. Rozdano także nagrodę fair play którą otrzymało Stare Bystre.

 

1998

Symboliczne rozpoczęcie sezonu w Summit park przez honorowych gości. Przy piłce Wojciech Fortuna, złoty medalista w skokach narciarskich w Sapporo oraz Prezes Związku Podhalan Edward Wilczek.

Pod koniec poprzdniego sezonu było trochę nieporozumień ponieważ nie było oficjalnego regulaminu dla ligi. Dlatego też w 1998 roku przed rozpoczęciem turnieju nowy zarząd opracował i zatwirdził regulamin. Zatwierdzono również logo Ligi którym jest kozica z piłką we tle (stworzone przez Tadeusza Tylkę). Kierownikiem zarządu był Andzej Zakrzewski. Niestety 3 maja odszedł od nas w tragicznych okolicznościach bardzo zasłużony współzałożyciel i sponsor ligi-Tadeusz Pawlikowski.

Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn. Szaflary ponownie zdobyły tutuł mistrza. Za nimi Witów, Ratułów i Kościelisko.

 

1999

Odebranie tytułu "Króla Strzelców" przez Andrzeja Gacka z Wróblówki. Statułetkę wręcza Prezes Jan Zasadni.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów. Kilka drużyn odstąpiło od gry (Szaflary, Kościelisko i Czarna Góra) a kilka powróciło (Małe Ciche i Klikuszowa). Nowym presezem został Eugeniusz Milon, zastępcą –Jan Zasadni, skarbnikiem – Stanisław Malinowski, sekretarzem-Andrzej Milon. Po kilku miesiącach Eugeniusz Milon ustąpił a jego miejsce zajął Jan Zasadni.

W tym sezonie poraz kolejny Czarni obronili tutuł mistrza. Była to już trzecia wygrana dla tej drużyny i dlatego też, Czarni otrzymali puchar na własność. Za Czarnymi znalazła się Białka, następnie Witów, Wróblówka, Skalni Stare Systre, Ratułów, Klikuszowa oraz Odrowąż. Na bankiecie na zakończenie sezonu padła propozycja połączenia PLP z LP i stworzenia I oraz II ligi. Mimo tego, że propozycja była ciekawa, działacze odłożyli rozmowę tą do następnego sezonu. Królem strzelców w roku 1999 został Andrzej Gacek z Wróblówki który strzelił 15 bramek.

Pod koniec listopada wybrany został nowy zarząd ligi. Nowym prezesem został Stanisław Ogrodny, wicepresesem ds. gier i dyscypliny- Tadeusz Sokół, wiceprezesem ds. gospodarczych Marcin Podczerwiński, sekretarzem- Tadeusz Tylka, a skarbnikiem ponownie Stanisław Malinowski.

Jednym z najważniejszych postanowień nowego zarządu była decyzja o zarejestrowaniu Ligi Podhalanskiej w Federacji Piłkarskiej stanu Illinois. Ponadto nastąpiła zmiana w systemie rozgrywek. Odtąd, liga przeszła na cykl jesień-wiosna.

 

2000

Nowe boiska w Justice wraz z piękną tablicą, witającą wszystkich sympatyków piłki nożnej.

W 2000 roku turnieje były rozgrywane już według nowych zasad, a mianowicie wegług systemu jesień-wiosna. Drużyny walczyły o Puchar burmistrza Justice, a na jesieni rozpoczęli regularny sezon ligowy. Liga uzyskała nowych sponsorów i nastąpiło pare zmian w zarządzie. Stanisław Ogrodny ponownie został prezesem, wiceprezesem ds. organizacyjnych została Maria Ogrodny, wiceprezesem ds. gospodarczych- Marcin Podczerwiński, wiceprezesem ds. gier i dyscypliny – Tadeusz Sokół. Sekretarzem został Tadeusz Tylka.

Rozgrywki wiosenne zorpoczęły sie 30 kwitnia i trwały do 9 lipca. Uczestniczyło 9 drużyn: Odrowąż, Skałki, Czarni, Czarny Dunajec, Ratułów, KPK Gorce, Watra-Białka, Skalni Stare Bystre, Witów i Zaskale.  W każdej kolejce rozgrywano po cztery spotkania, jeden zespół pauzował. Końcowa tabela po 9 kolejkach wyłaniała zdobywcę Pucharu Ligi.

 

Sezon 2000 / 2001

Mecze ligi rozgrywane były na dwóch obiektach- Justice i Summit Park. Po jesiennych rozgrywkach w czołówce znalazł się Witów, następnie Zaskale, Czarni, Skalni, Odrowąż, Ratułów, Watra-Białka, KPMC Duchy, Gorce i Skałki.

Bardzo zacięta walka trwała do końca sezonu. Jednym z najbardziej emocjonujących meczów była rozgrywka pomiędzy Starym Bystrym a Czarym Dunajcem. Końcowy wynik tego meczu 1-0 dla Czarnych został unieważniony i przyznano walkower dla przeciwnika. Po tych postanowieniach na czele znalazło się Zaskale. Ostatecznie, nowe i nie dokońca przepisowe decyzje zapadły na posiedzeniu zarządu. Wtedy to przegłosowano unieważnienie walkoweru z meczu i przywrócenie rezultatu z boiska, czyli zwycięztwa Czarnych 1-0. Ta decyzja pozbawiła Skalnych pierwszego miejsca w końcowej klasyfikacji i $1000 wynagrodzenia.

Puchar wygrało Zaskale, na drugim miejscu Czarni, następnie Skalni, Witów, Odrowąż, Ratułów, KPMC Duchy, Watra, Gorce i Skałki. Puchar przechodni dla mistrza ufundował nowy sponsor-Archer Express Video. Wynagrodzono również najlepszego trenera którym został Dariusz Cholewa. Królem strzelców został Jerzy Siwiec (Odrowąż).

 

Sezon 2001 / 2002

Rozgrywki przeniosły się do nowego obiektu-Obozu Młodzieżowego PNA w Yorkville. Po jesinnych rozgrywkach Czarni znaleźli się na pierwszym miejscu, za nimi Skalni, Odrowąż, Dębno, Zaskale, KPMC Duchy, Ratułów, Watra i Skałki. W klasyfikacji króla strzelców był remis pomiędzy Peter Krett (Odrowąż) i Chris Greer (Skalni) po 10 bramek.

Prezesem zarządu był nadal Stanisław Ogrodny, wiceprezesem ds. Gier i dyscypliny-Wojciech Nędza, wiceprezes ds. Orgazizacyjnych Maria Ogrodny, wiceprezes ds. Gospodarczych-Tadeusz Grela, sekretarz-Andrzej Zubek, skarbnik-Stanisław Malinowski.

Sezon wiosenny rozpoczął się 7 kwietnia 2002 roku i trwał do 9 czerwca 2002. Mistrzami po raz czwarty w histori ligi zostali Czarni. Na drugim miejscu Odrowąż, następnie Paradaise-Zaskale, Skalni Stare Bystre, Dębno, KPMC Duchy, Ratułów i Watra-Białka. Chris Greer (Skalni Stare Bystre) został nagrodzony tytułem mistrza strzelców (17 bramek). Wyróżniono również najlepszego bramkarza-Macieja Galicę (Paradaise-Zaskale), oraz najlepszego pomocnika- Pawła Podczerwińskiego (Czarni) i najlepszego napastnika - Jerzego Siwca (Odrowąż).

 

Sezon 2002 / 2003

Jesnienna runda zakończyła się niespodzianką, po raz pierwszy Watra-Białka znalazła sie na pierwszym miejscu. W tym sezonie zagrało tylko 8 drużyn. Na półmetku Watra na prowadzeniu, za nią Czarni, Dębno, Skalni, Paradaise-Zaskale, KPMC Duchy, Odrowąż, Ratułów. W zarządzie nastąpiła mała zmiana, Marian Wilczek został wiceprezesem ds. gier i dyscypliny. W trakcie rewanżowej rundy Stanisław Ogrodny zrezygnował ze stawowiska prezesa. Marian Wilczek objął jego stanowisko.

Po wiosennych rozgrywkach Skalni znaleźli się na pierwszym miejscu i to oni zdobyli tytuł mistrza ligi. Na drugim miejscu Watra, następnie Czarni, Dębno, Zaskale, KPMC Duchy Ciche, Odrowąż i Ratułów. Najlepszym bramkarzem nazwano Darka Kitę (Dębno). Klasyfikacja najlepszych strzelców Ligi: 1. Wojtek Chudoba (Watra-Białka) 12 bramek, 2. Chelo Dellavadora (Skalni) 10 bramek, Ryszard Tyrała (Duchy) i Piotr Chrobak (Dębno)- po 8 bramek.

 

Sezon 2003 / 2004

W tym sezonie uczestniczyło 10 zespołów. Dołaczyli Spływ Sromowce Wyżne i Granit Czarna Góra. Zaskale po raz kolejny zmieniło nazwę- Żeleźnica-Pieniążkowice.

Nastąpiło kikla zmian w regulaminie. Zarząd postanowił ograniczyć dopuszczalną liczbę cudzoziemców do pięciu, jak również zawodników po 30-stce. Natomiast wprowaczono embargo na grę zawodników ze szkół wyższych.

Prezesem ligi ponownie Marian Wilczek, wiceprezesem ds. organizacyjnych został Józef Chrobak, wicepresesem ds. Gospodarczych-Bogdan Szaflarski, skarbnikiem-Stanisław Malinowski, sekretarzem-Iwona Milon.

Na półmetku na pierwsze miejce wróci Czarni, za nimi Watra-Białka, Skalni, Duchy, Dębno, Ratułów, Odrowąż, Żeleźnica, Granit, Spływ.

Po wiosennych rozgrywkach Czarni spadli na 3 mjiejsce. Tytuł mistrza zbobyli Skalni. Na nimi Watra, Czarni, Dębno, Duchy, Ratułów, Żeleźnica, Odrowąż, Granit oraz Spływ. Królem strzelców został Tadeusz Sroka (Czarni) 24 bramki a najlepszym bramkarzem Jakub Bortnika (Watra-Białka).

 

Sezon 2004 / 2005

W tym sezonie z rozgrywek zarezygnowała Żeleźnica. Natomiast dołączyły dwa nowe kluby: Huragan Waksmund oraz Piast Maniowy. Grało łącznie 11 drużyn. Po rorgrywkach jesiennych na pierwszym miejscu były po raz pierszy Duchy, za nimi Czarni, Białka, Skalni, Dębno, Waksmund, Odrowąż, Ratułów, Granit, Maniowy oraz Spływ. Jesienne rozgrywki okazały się dobrym startem dla nowych drużyn, Piasta Maniowy i Huraganu Waksmund. Przez kilka kolejek prowadzili Czarni ale nie byli w stanie zapewnić sobie pierwszego miejsca na końcu jesiennych rozgrywek. Bardzo dobrze poradziła sobie Watra-Białka i to oni prowadzili na półmetku. Podczas ostatniej kolejki sezonu mecz pomiędzy Czarnymi a Watrą-Białką był decydującym spotkaniem. Do przerwy Watra-Białka prowadziła, jednakże w drugiej połowie Czarni dominowali. W ostatniej minucie Czarni strzelili decydującą bramkę dzięki której wygrali puchar po raz piąty. Tytuł wicemistrza uzyskały Duchy, a na trzecim miejscu znalazła się Białka ( po porażce z Duchami). Królem strzelców został Paweł Dziwisz z Dębna (18 bramek), a najlepszym bramkarzem sezonu został Piotr Gacek z Czarnych.

Jesienią 2004 roku w tragicznym wypadku samochodowym zginęli dwaj piłkarze reprezentujący klub Ligi Podhalańskiej Granit: Jakub Haniaczyk i Jacek Zaborek. Były prezes Ligi - Eugeniusz Milon zorganizował turniej ku pamięci Jakuba i Jacka. Do turnieju przystąpiło osiem drużyn: Podhale, Piast Maniowy, Huragan Waksmund, Skalni Stare Bystre, Wiatr Ludźmierz, Ratułów, Duchy i Granit. W finale spotkał się Piast Maniowy i Huragan Waksmund. Zwycięzcą został Piast Maniowy.

 

Sezon 2005 / 2006

W 2006 roku Liga Podhalańska miała kilka problemów. Do rozgrywek wiosną nie przystąpiło kilka zespołów, a mianowicie Białka-Watra, Huragan Waksmund i Duchy. Twa pierwsze zespoły przeszły do Okocim Soccer League przed rozpoczęciem jesiennego sezonu. Duchy się rozpadły a zawodnicy zasilili inne drużyny. Powodem rezygnacji z gry dla Ligi były walkowery za zaległości w opłatach ubezpieczeniowych. Drużyny te zrezygnowały z gry dla Ligi Podhalańskiej na znak protestu za zatwierdzone walkowery. W rozgrywkach uczestniczyło wtedy 8 zespołów. Doszła nowa drużyna- Halni, którą utworzyli byli zawodnicy Spływu. Odszedł natomiast Wiatr Ludźmierz. Po wiosennych rozgrywkach mistrzem zostało Quantum, które zdobyło trzeci tytuł w historii klubu. Na drugim miejscu znaleźli się Czarni, za nimi Odrowąż, Dębno, Piast, Orion, Ratułów i Wiatr.  Królem strzelców został ponownie Paweł Dziwisz z Dębna (18 bramek).

Najważniejszym wydarzeniem tego roku był pojedynek z reprezentacją Okocim Soccer League. Liga Podhalańska zwyciężyła i dzieki temu zdobyła na własność kryształowy puchar. Było to już piąte zwycięztwo w ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach. Tegoroczna wygrana była trzecią z rzędu i dlatego też Liga otrzymała puchar na stałe.

 

Sezon 2006 / 2007

W jesiennych rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn. Najlepsza okazała się Orawa, czyli stare Dębno, jednakże rywalizacja była bardzo ostra. Orawa wyprzedziła Czarych o jeden punkt, Orion, Odrowąż, a piąty w tabeli Ratułów miał tylko 3 puntky straty do lidera. Na szóstym miejscu Quantum, następnie Piast Maniowy i Halni.

W pierszej kolejce jesiennych rozgrywek nowym liderem został Odrowąż. Drużyna ta do końca sezonu pozostała na szczycie. Po raz pierwszy w historii klubu Odrowąż zdobył tutuł mistrza. Zespół otrzymał puchar oraz $1000 wynagrodzenia. Na drugim miejscu Orawa, za nią Czarni, Ratułów, Orion, Quantum, Piast oraz Halni. Najlepszym strzelcem został Piotr Chrobak z Orawy (18 bramek). Tytułem najlepszego bramkarza nagrodzono Józefa Bielańskiego z Odrowąża oraz Marcina Danielewicza z Orawy (obaj przepuścili po 13 bramek).

Po raz kolejny rozegrano turniej dla uczczenia pamięci zmarłych zawodników Granitu: Jakuba Haniaczyka i Jacka Zborka. Turniej rozegrano na dwóch boiskach, w Summit Park i Hanover Park. Zwyciężyła Orawa. Na drugim miejscu Orion, następnie Podhale, Halni, Quantum, Ratułów, Biało-Czerwoni i Czarni.

Jesienią 2006 roku nastąpiły także zmiany w zarządzie. Na stanowisko prezesa powrócił kandydat sprzed kilku lat-Eugeniusz Milon. Stanisław Ogrodny nie przystąpił do wyborów. W ostatnich latach Liga Podhalańska nieco podupadła. Na polu walki pozostało tylko osiem drużyn, istnieją spory odnośnie tego gdzie rozgrywać mecze- w Yorkville czy w Chicago. Brakuje także stałego sponsora. Eugeniusz Milon miał nie łatwe zadanie- teraz na jego barki spadło zadanie umocnienia Ligi. W nowym zarządzie jest nadal Stanisław Malinowski-skarbnik, Iwona Milon- sekretarka, oraz Józef Chrobak-przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny.

 

Sezon 2007 / 2008

W 2008 roku nastąpiło kilka ważnych zmian w Lidze Podhalańskiej. Liga pozyskała nowego sponsora, którym została firma Mariana Nowickiego - Pulaski Marketing, Inc. Firma ta promuje wódkę Sobieski i dlatego też Liga zmieniła swoją nazwę na Sobieski Liga Podhalańska. Liga powróciła do rozgrywek na terenie Obozu Młodzieżowego PNA w Yorkville.

Do rozgrywek w tym sezonie przystąpiło osiem drużyn. Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu Czarni zapewnili sobie, po raz szósty, tytuł Mistrza Ligi. Na drugim miejscu znalazła się Orawa, następnie Odrowąż, Quantum, Orion, Ratułów, Halny oraz Podczerwone. Królem Strzelców został Piotr Chrobak z Orawy (23 bramek), a najlepszym bramkarzem uznano Piotra Gacka z Czarnych. Podczas uroczystego zakończenia sezonu nagrodzono najlepsze zespoły pucharami, medalami oraz nagrodami finansowymi ($1000 dla Czarnych, $750 dla Orawy oraz $500 dla Odrowąża).

 

Historię opracowała Agnieszka Kącka na podstawie "Sportu Polonijnego" oraz "10 Lat Ligi Podhalańskiej" Wiesława Książka. Zdjęcia z archiwum Tadeusza Tylki.

 

Sezon 2008 / 2009

Sezon 2008/ 2009 był pełen niespodzianek. Pierwsza runda przebiegła w miarę szybko i w miarę bezproblemowo. Wszystkie drużyny walczyły od samego początku do samego końca, wdrapując się na najwyższą pozycję możliwą. Ale to nie pierwsza runda przejdzie do historii Ligi. Na początku w pierwszy spotkaniu Odrowąż rozgromił Halnych, którzy grali bez kompletnego składu aż 16:0 ustalając najwyższy wynik spotkania tego sezonu. W tym samym meczu aż osiem bramek strzelił Mariusz Kawęcki ustalając kolejny rekord ilości strzelonych bramek w jednym spotkaniu. Większym wydarzeniem było odejście Czarnych z Ligi. Wszystko zaczęło się po spotkaniu Czarnych z Orawą na boisku w Yorkville 26-go kwietnia br. kiedy to Czarni wygrali  2:1. Orawa zrospaczona po meczu, doszukała się dziury w składzie Czarnych, wnosząc protest o nieterminowe transfery, które miały miejsce w drużynie Czarnych. Otóż Czarni wyrobili legitymacje piłkarskie dwóm zawodnikom na 10 dni przed spotkaniem a nie 14 jak mówi regulamin Ligi Podhalańskiej. Protest ten został przyjęty i Czarni stracili komplet trzech punktów. Po tym incydencie były już tylko same problemy. Czarni w dalszym ciągu odstąpywali od płacenia, a Liga w dalszym ciągu ich karała. Wszystko doszło do końca 4-go czerwca 2009 roku podczas spotkania Zarządu Ligi. Czarni w dalszym ciągu nie chcieli zapłacić kar i upierali się, że mają rację. Podczas tego właśnie spotkania Czarni zrezygnowali z dalszych rozgrywek i odstąpili od Ligi. Przypominam, że Czarni w dalszym ciągu mogą powrócić do Ligi jeżeli uregulują nie zapłacone kary w wysokości $360. Wszystkie punkty z wiosennej rundy ze spotkań z Czarnymi zostały anulowane z tabeli. Z odejściem Czarnych walka o mistrza przypadła Odrowążowi i Orawie. Odrowąż uzyskał pierwszą lokatę tylko o dwa punkty przeważając nad Orawą. W ostatniej kolejce, po bardzo pokazowym i ciężkim spotkaniu Orawa zdobyła swój pierwszy mistrzowski tytuł. Królem strzelców został Arek Franos z Ratułowa - 18 bramke a Najlepszym Bramkarzem Marcin Danielewicz z Orawy.

Mariusz Kawęcki

Tutaj dział Historii się kończy. Od tego momentu wszystkie wydarzenia związane z działalnością Ligi Podhalańskiej można na bieżąco śledzić na stronie głównej. Zapraszamy!

Zaloguj się na LP.com

Jeżeli chcesz dodawać komentarze lub brać udział w dyskusjach na forum, musić być zalogowany. Rejestracja nic nie kosztuje a pomoże utrzymać porządek na naszej stronie.

Uwaga! Administrator zastrzega sobie prawa odmówienia rejestracji użytkownika jak również usunięcie użytkownika, jeżeli on/ona łamie zasady używania strony internetowej Ligi Podhalańskiej

Twoje 5 groszy dla LP.com

Jesteś na każdym meczu Ligi Podhalańskiej? Podoba Ci się wystrój strony? Pomóż w jej tworzeniu. Poszukujemy do pomocy osoby, które pomogłyby w robieniu zdjęć lub w filmowaniu spotkań. Po więcej informacji skontaktuj się z Mariuszem Kawęckim pod adresem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Każda pomoc jest mile widziana!

Reklama na LP.com

Chcesz pomóc Lidze Podhalańskiej oraz jej klubom piłkarskim? Chcesz, aby Liga się rozwijała i podtrzymała przeszło 15-stoletnią tradycję w Chicago? Jesteśmy najstarszą polską ligą piłkarską w Chicago. Niestety, coraz więcej drużyn ma problemy finansowe, które nie rozwiążą się bez Twojej pomocy. Wykup miejsce reklamowe na naszej stronie internetowej.

Po więcej informacji kliknij tutaj...