Layout

Menu Style

Cpanel

Czarny Dunajec i Szaflary gromią...

Za nami już IX kolejka w Lowell Foods Liga Podhalańska. Czarny Dunajec i Szaflary zdognie wygrały swoje spotkania i powiększyły przewage nad resztą stawki. Czarny Dunajec rozgromił Watre Białke 6:0, natomiast Szaflary pokonały Ratułów 7:1. Ciekawie było na boisku w Worth gdzie spotkania kończyły się różnicą jednej bramki. Orawa pokonała Halny 3:2 a Odrowąż takim samym stosunkiem Podczerwone.

Podczerwone  - Odrowąż 2:3

Już przed meczem było wiadomo iż czek nas ciekawe spotkanie. Podczerwone przed tygodniem pokonało Orawe co napewno dodało im skrzydeł i było to widać od początku spotkania. Odrowąż sprawiał wrażenie jakby nie dojechał na to spotkanie. Podczerwone co raz konstruowało swoje ataki i gościło pod bramką Krzysztofa Kawęckiego. Bardzo dobrą pierwszą połowe spotkania Podczerwone udokumentowało dwoma bramkami a jej autorami byli Grzegorz Dzierdzik oraz Ruan Loris. Druga część spotkania była przeciwieństwiem pierwszej. Odrowąż zaczął wkońcu grać w piłke natomiast Podczerwone chyba uśpiło dwu bramkowe prowadzenie. Od początku tej części meczu do ataków rzuciła się drużyna Odrowąża i nie tylko odrobiła straty lecz wyszła też na prowadzenie które dowiezła do końca choć wynik mogł być inny ponieważ na cztery minuty przed końcem bramkarz Odrowąża Krzysztof Kawęcki obronił rzut karny. Bramki dla Odrowąża strzelili Ediz Yourmazoglu, Michał Matuszek oraz Jordan BIelfeldt.

Halny - Orawa 2:4

KIedy w piątej minucie Halny strzelił bamke mogło się wydawać  iż odniesie łątwe zwicięstwo. W kolejnych minutach Halny miał jeszcze kilka sytuacji i w 20-ej minucie powinno być już 3:0 lecz  cuda w bramce wyprawiał Piotr Bukowski i za każdym razem ratował swój zespół. Po tym okresie wkońcu ocknęła się Orawa i w ciągu kilku minut potrafiła wyjść na prowadzenie za sprową dwóćh trafień Stefana Mijatovića. Do przerwy więcej bramek już nie padło i Orawa schodziła na przerwe z dwu bramkowym prowadzeniem. W drugiej części spotkania Halny próbował wyrównać, miał styacje lecz nie potrafił pokonąć bramkarza Orawy. Z drugiej strony Orawa zadała dwa kolejne ciosy i było już po meczu. Halny jeszcze zdołał strzelić jedną bramke lecz na więcej już nie było ich stać i Orawa ostatecznie wygrała 4:2.

Watra Białka - Czarny Dunajec 0:6

Dużo można było sobie obiecywać przed tym spotkaniem. Kibice Watry mieli nadzieję iż wkońcu jej zawodnicy pokażą się z dobrej strony i sprawią niespodziankę. PIerwsza połowa spotkania była jeszcze dość wyrównana. Czarny Dunajec długo się męczył aby "napocząć" przeciwnika. Pierwsza bramka padła dopiero w 35-ej minucie spotkania a jej autorem był Kyle Breitenbach. Pięć minut pózniej było już 2:0. Na liste strzelców wpisał się Tomasz Cikowski. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowiem dominacja mistrza Lowell Foods LIga Podhalańska nie podlegała już dyskusji. Czarny Dunajec zaaplikował swooim przeciwnikom jeszcze cztery bramki i ostatecznie wygrał spotkanie 6:0 i w dalszym ciągu pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli.

Ratułów - Szaflary 1:7

Przed tygodniem Ratułów postraszył Czarny Dunajec i można było się spodziewać cieżkiego spotkania dla drużyny Szaflar. Szaflary z drugiej strony przed tygodniem rozgromiły Watre Białkę i pokazały iż do końca będą walczyć o tytuł najlepszej dryżyny naszej ligi. Pierwsza połowa nie zwiastowała tego co wydarzy się w drugiej części gry. Po pierwszych 45-ciu minutach Szaflary prowadziły tylko 2:0. Jednak w drugiej części spotkania Szaflary zdominowały mecz. Co raz gościli pod bramką Ratułowa i dołożyły do tego jeszcze pięć bramek. Ratułów w tym spotkaniu było tylko stać na honorowe trafienie i mecz zakończył się pogromem 7:1. Dzięki temu zwycięstwu Szaflary umocniły się na drugim miejscu w tabeli i cały czas naciskają na zawodników Czarnego Duanjca a już w niedziele dojdzie do bezpośredniego spotkania między tymi drużynami.

Statystyki Strony LP.com

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Zaloguj się na LP.com

Jeżeli chcesz dodawać komentarze lub brać udział w dyskusjach na forum, musić być zalogowany. Rejestracja nic nie kosztuje a pomoże utrzymać porządek na naszej stronie.

Uwaga! Administrator zastrzega sobie prawa odmówienia rejestracji użytkownika jak również usunięcie użytkownika, jeżeli on/ona łamie zasady używania strony internetowej Ligi Podhalańskiej

Twoje 5 groszy dla LP.com

Jesteś na każdym meczu Ligi Podhalańskiej? Podoba Ci się wystrój strony? Pomóż w jej tworzeniu. Poszukujemy do pomocy osoby, które pomogłyby w robieniu zdjęć lub w filmowaniu spotkań. Po więcej informacji skontaktuj się z Mariuszem Kawęckim pod adresem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Każda pomoc jest mile widziana!

Chcesz pomóc Lidze Podhalańskiej oraz jej klubom piłkarskim? Chcesz, aby Liga się rozwijała i podtrzymała przeszło 15-stoletnią tradycję w Chicago? Jesteśmy najstarszą polską ligą piłkarską w Chicago. Niestety, coraz więcej drużyn ma problemy finansowe, które nie rozwiążą się bez Twojej pomocy. Wykup miejsce reklamowe na naszej stronie internetowej.